oficiálne stránky 45 - ročnej tradície

Kniha návštev

Dátum 15.01.2015
Vložil lyžiari
Titulok Bude sa dať absolvovať pochod na bežkách?

Žiaľ, podľa aktuálnych snehových podmienok sa nebude dať v sobotu 17. januára 2015, podobne ako niektoré iné ročníky, jazdiť na bežkách po trasách L1, L2 ani L3. Bude polooblačno, teplota okolo 5 stupňov nad nulou, súvislá snehová pokrývka iba v najvyšších polohách... https://www.shmu.sk/sk/?page=1186&id=

Dátum 12.01.2015
Vložil Nové slovo
Titulok 40. ročník Pochodu vďaky SNP a udalosti spred 70 rokov

https://www.noveslovo.sk/c/40_rocnik_Pochodu_vdaky_SNP_a_udalosti_spred_70_rokov

Dátum 06.01.2015
Vložil TASR
Titulok Na jubilejnom Pochode vďaky SNP ocenia jeho dlhoročných organizátorov

Cigeľ 5. januára (TASR) - Pochod vďaky SNP, ktorý sa každoročne koná na počesť a pamiatku obetí vojny, vstúpi tento rok do svojho jubilejného 40. ročníka. Turistické podujatie sa uskutoční 17. januára, jeho trasy povedú z Cigľa, ako i Handlovej.

Ako pripomenul starosta obce Cigeľ a predseda organizačného výboru Štefan Mjartan, tohtoročný Pochod vďaky SNP sa koná krátko po 70. výročí prepadu obce 13. januára 1945, keď nepriateľské vojská a úradníci zajali a vypočúvali viac ako 100 Cigeľčanov a viac ako desať v obci ukrývaných osôb. "Tento rok máme v pláne oceniť aj dlhoročných organizátorov pochodu i funkcionárov, ale diplom aj účastnícky odznak dostane podobne ako po minulé roky každý jeden účastník," doplnil.

Slávnostné otvorenie pochodu bude v Cigli pri Pamätníku padlých. Organizátori pripravili celkom tri lyžiarske trasy s dĺžkami 20, 16 a 10 kilometrov a štyri pešie trasy, dve z nich majú desať a 15 kilometrov a dve šesťkilometrové sú určené pre mládež a rodiny s deťmi. Pochod sa uskutoční za každého počasia. "Od 3. januára máme už v obci spustenú aj lyžiarsku sezónu, čo znamená, že lyžiarske trasy by sa rušiť nemali," poznamenal Mjartan.

Pochod vďaky SNP organizuje Telovýchovná jednota Partizán Cigeľ a Telovýchovná jednota Plameň Handlová v spolupráci s obcou Cigeľ, mestom Handlová, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Regionálnou radou Klubu slovenských turistov Prievidza. Turistické podujatie sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica.

Dátum 29.01.2014
Vložil Televízia Trenčín
Titulok Pochod vďaky SNP 2014

https://www.youtube.com/watch?v=ZpO5PikfIrQ

Dátum 24.01.2014
Vložil Veliteľstvo posádky Bratislava
Titulok Pochod vďaky SNP si pripomenuli aj jednotky VePBA

V sobotu 18. januára 2014 sa uskutočnil už 39. ročník lyžiarsko - turistického podujatia Pochod vďaky SNP Cigeľ – Handlová, na ktorom nechýbali ani jednotky Veliteľstva posádky Bratislava.

Organizátori podujatia TJ Partizán Cigeľ a TJ Plameň Handlová v spolupráci s Obcou Cigeľ, mestom Handlová, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Regionálnou radou klubu slovenských turistov Prievidza usporiadali toto podujatie na počesť úcty k tradícii minulosti Slovenska – Slovenského národného povstania a smutných udalostí, ktoré sa odohrali v obci Cigeľ 13. januára 1945.
Viac na https://www.mil.sk/41506/?pg=1 ...

 

© 2009 - 2020 pochodvdakysnp@gmail.com

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode