oficiálne stránky 47 - ročnej tradície

Článok TASR o 40. ročníku Pochodu vďaky SNP

06.01.2015 17:39

Pochod vďaky SNP, ktorý sa každoročne koná na počesť a pamiatku obetí vojny, sa bude konať 17. januára. Jeho trasy povedú z Cigľa, ako i Handlovej.

CIGEĽ. Ako pripomenul starosta Cigľa a predseda organizačného výboru Štefan Mjartan, tohtoročný Pochod vďaky SNP sa koná krátko po 70. výročí prepadu obce 13. januára 1945, keď nepriateľské vojská a úradníci zajali a vypočúvali viac ako sto Cigeľčanov a viac ako desať v obci ukrývaných osôb. "Tento rok máme v pláne oceniť aj dlhoročných organizátorov pochodu i funkcionárov, ale diplom aj účastnícky odznak dostane podobne ako po minulé roky každý jeden účastník," doplnil.

Slávnostné otvorenie pochodu bude v Cigli pri Pamätníku padlých. Organizátori pripravili celkom tri lyžiarske trasy s dĺžkami 20, 16 a 10 kilometrov a štyri pešie trasy, dve z nich majú desať a 15 kilometrov a dve šesťkilometrové sú určené pre mládež a rodiny s deťmi. Pochod sa uskutoční za každého počasia. "Od 3. januára máme už v obci spustenú aj lyžiarsku sezónu, čo znamená, že lyžiarske trasy by sa rušiť nemali," poznamenal Mjartan.

Pochod vďaky SNP organizuje Telovýchovná jednota Partizán Cigeľ a Telovýchovná jednota Plameň Handlová v spolupráci s obcou Cigeľ, mestom Handlová, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Regionálnou radou Klubu slovenských turistov Prievidza. 


Čítajte viac:  https://prievidza.sme.sk/c/7574036/cigel-chysta-jubilejny-rocnik-pochodu-vdaky-snp.html#ixzz3O3nR7RSD

© 2009 - 2020 pochodvdakysnp@gmail.com

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode